איך תבחרו יועץ עסקי נכון?

 

בחירת איש מקצוע הוא החלק הכי פחות אהוב, בלשון המעטה, בכל מקרה בו אנו זקוקים לשירותיו של כזה. הסיבה לכך היא שאין לנו ידע מקצועי בתחום בו אנו זקוקים לאותו איש מקצוע והרי זאת הסיבה שבגינה אנחנו שוכרים אותו מלכתחילה. בהיעדר ידע מקצועי והיכרות עם התחום, גם אין לנו מן הסתם, את היכולת לבחור נכון. בתחום של ייעוץ עסקי, תחום שיכול לקחת את העסק שלכם גבוה למעלה או להפיל אותו נמוך למטה, הבחירה היא עדינה וקריטית עוד הרבה יותר. אז איך תבחרו יועץ עסקי נכון? התשובה בשורות הבאות.

 

בחירת יועץ עסקי – קודם כל המלצות וחוות דעת מקצועיות

הדרך הטובה ביותר לבחור יועץ עסקי לעסק היא באמצעות קבלת המלצות פרטיות וחוות דעת מקצועיות. המלצות פרטיות אתם רוצים לקבל אך ורק מבעלי עסקים אחרים, בעלי דמיון לעסק שלכם, שכבר נעזרו ביועץ עסקי ויכולים להעיד על השינוי שהוא חולל אצלם בעסק. לחילופין, תוכלו לקבל חוות דעת מקצועיות מאנשי מקצוע בתחומים משיקים כמו רואה חשבון, מנהל חשבונות ואפילו פקיד ברשות ממשלתית שעובד עם יועצים עסקיים. מה שחשוב הוא שתוכלו לסמוך על הממליץ באופן מלא ושתוכלו לוודא כי ההמלצה או חוות הדעת המקצועית שניתנה לכם היא אותנטית לחלוטין.

 

יועץ עסקי – בדיקת רקע

דבר חשוב נוסף שאתם רוצים לעשות כדי לבחור נכון את היועץ העסקי לעסק שלכם הוא לבצע לו בדיקת רקע. בבדיקת הרקע אתם רוצים לבחון מהי ההכשרה של אותו יועץ עסקי ובעיקר מהו הניסיון שלו בתחום הייעוץ העסקי. ישנם יועצים עסקיים שהם בעלי תואר אקדמאי בתחום ובעלי ניסיון בעבודה בחברות המובילות בתחום הייעוץ העסקי ולעומתם יועצים עסקיים שמגיעים למשל מתחום הקואצ'ינג ואין להם שום הכשרה בתחום. בהיבט זה חשוב לומר שההצלחה יכולה להגיע מכל כיוון, אבל בתהליך הבחירה של יועץ עסקי, אתם בהחלט רוצים להתמקד יותר ביועצים עסקיים בעלי ההשכלה הנדרש והניסיון הנדרש ופחות באלה שפשוט יודעים לשווק את עצמם טוב.

יועץ שמעודד אתכם לפעול

דבר חשוב נוסף שאתם רוצים למצוא אצל היועץ העסקי הנבחר שלכם הוא היכולת שלו לעודד אתכם לפעולה ולהניע אתכם לפעולה. בתהליך של ייעוץ עסקי אתם תידרשו לעשייה רבה, לנטילת סיכונים כאלה ואחרים ולביצוע מהלכים מחוץ לאזור הנוחות שלכם. היכולת שלכם לבצע את הדברים תלויה מאוד ביכולתו של היועץ העסקי להניע אתכם לפעול, להכניס בכם מוטיבציה, לייצר לכם חזון ולהניח לכם אותו מול העיניים בכל עת. ישנם יועצים עסקיים מאוד חכמים ומאוד מנוסים, אך אינם יודעים להניע את הלקוחות שלהם ובסופו של דבר מנהלים תהליכי ייעוץ די מנומנמים. אתם רוצים לבחור דווקא יועץ עסקי שיודע להזיז אתכם, להכניס בכם מוטיבציה ולראות בעיני רוחכם את התוצאות שמחכות לכם בתום התהליך.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

קידום אתרים בהרצליה

אופטימיזציה למנועי חיפוש או קידום אתרים הוא הנוהג להשפיע על הנראות המקוונת של אתר אינטרנט או דף אינטרנט בתוצאות ללא תשלום של מנוע חיפוש באינטרנט

בלוג

מוצאים לכם חותמת בדיוק בשבילכם

מציאת ציוד משרדי זה בהחלט יכולה להיות משימה מאוד מעיקה. אתם בעלי עסקים או שותפים במשרד ומוכרחים להשיג ציוד מתכלה בכל פעם מחדש, לעשות הזמנות