אימון תעסוקתי

ההכשרה המקצועית היא חלק חשוב במערכת החינוך. הוא מספק דרך לצעירים ללמוד מיומנויות וידע שיהיו שימושיים בקריירה העתידית שלהם.

ההכשרה המקצועית ספגה ביקורת על כך שאינה מסוגלת לספק את אותו סוג של השכלה שניתן לקבל מתואר אוניברסיטאי. ההכשרה המקצועית מקנה מיומנויות וידע מעשי, ואילו התואר האוניברסיטאי מקנה ידע תיאורטי.

 

מהי הכשרה מקצועית?

הכשרה מקצועית היא צורת חינוך המלמדת תלמידים מיומנויות ספציפיות למקצוע או מקצוע מסוים.

הכשרה מקצועית אינה זהה להשכלה כללית. ההשכלה הכללית מתמקדת יותר בללמד אנשים כיצד לחשוב בצורה ביקורתית ולפתור בעיות, בעוד שההכשרה המקצועית מתמקדת בללמד אנשים כיצד לבצע עבודה. עם זאת, ישנם כמה בתי ספר מקצועיים המציעים את שניהם.

הצורך בהכשרה מקצועית גדל בשנים האחרונות עקב השינויים בכוח העבודה ובמשק. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ומשרות חדשות צצות, הופך להיות הכרחי שאנשים ילמדו מיומנויות חדשות במהירות האפשרית כדי שיוכלו להתעדכן במתרחש בתעשייה או בתחום העבודה שלהם.

הכשרה מקצועית היא סוג של חינוך, המכין את התלמידים לכוח העבודה על ידי לימוד מיומנויות ספציפיות. הכשרה מקצועית נעשית לרוב בבתי ספר תיכוניים או במכללות.

ככלל, החינוך המקצועי מכשיר את התלמידים למקצוע או מקצוע ספציפי הדורשים ידע טכני ומעשי, בניגוד לידע תיאורטי. לדוגמה: בית ספר מקצועי עשוי ללמד את התלמידים כיצד להפעיל מכונות כבדות, ואילו מכללה עשויה להתמקד ללמד תלמידים כיצד לכתוב קוד מחשב.

הכשרה מקצועית היא צורת חינוך המכינה את התלמידים למקצוע, עיסוק או קריירה ספציפיים.

ההכשרה המקצועית נבדלת מההשכלה האקדמית בכך שהסטודנטים מוכנים לעולם העבודה ולא בעיקר לאוניברסיטה. הכשרה מקצועית יכולה להתבצע בבית הספר או במקום העבודה.

היתרונות של הכשרה מקצועית הם בכך שהיא יכולה להוביל לעבודות בשכר גבוה יותר, להגביר את יכולת התעסוקה ולספק מסלולים להשכלה על תיכונית.

הכשרה מקצועית היא תהליך ללמד אדם מקצוע או מלאכה. ההכשרה עשויה להיעשות במסגרת התלמדות או בכיתה רשמית. קיימים גם בתי ספר מקצועיים המספקים חינוך מקצועי לתלמידים המעוניינים לעסוק במקצוע מיומן.

בחברה של היום יש מספר גדל והולך של אנשים שלא הולכים לקולג' ובמקומם הולכים לתוכניות הכשרה מקצועית. זאת בשל העובדה שעם יותר התקדמות הטכנולוגיה, גדל גם הצורך בעובדים בעלי כישורים כאלה.

הרעיון המרכזי מאחורי ההכשרה המקצועית הוא שהיא מאפשרת לאנשים גישה לעבודות ללא כל כישורים אחרים מאלה שנדרש על ידי המעסיק. זה גם מספק להם אפשרות קריירה לכל החיים והם יכולים לקבל הכשרה בעבודה ברגע שהם מתחילים לעבוד אצלם.

למידע נוסף היכנסו לאתר שלנו המרכז לאימון אישי