בריכת שחייה לגינה – דגשים לבחירה נכונה 

בחירת בריכת שחייה לגינה הביתית היא החלטה חשובה. זו יכולה להיות משימה לא פשוטה לבחור בריכה שתתאים לצרכים ולתקציב שלכם. ישנם גורמים רבים שצריך לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה זו.

ישנם סוגים רבים של בריכות זמינים בשוק, החל מבריכות מעל הקרקע ועד לבריכות בתוך הקרקע, והן משתנות במחיר, בגודל ובדרישות התחזוקה. בריכות יכולות להיות עשויות מבטון או ויניל.

סוג הבריכה שתבחר יהיה תלוי בתקציב שיש לכם, ואם מצאתם את הבריכה המושלמת אבל אין לכם את התקציב אתם יכולים לקנות בריכות בהוראת קבע ולהנות מהבריכה הכי מתאימה לכם שגם תהיה בתקציב ריאלי עבורכם. כמה מקום פנוי יש לך בבית ואיזה סוג של דרישות תחזוקה אתה מחפש.

חשוב להכיר את סוגי הבריכות השונים לפני שמחליטים על אחת כזו כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת איזו מהן תתאים ביותר לצרכים שלכם.

בריכת שחייה היא נכס גדול לכל גינה בבית. בריכה היא מקום בו תוכלו לבלות זמן איכות עם המשפחה והחברים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון לפני רכישת בריכת שחייה לגינה הביתית.

חלק מהגורמים הללו כוללים את גודל החלל בחצר האחורית שלך, התקציב עבור בריכת השחייה, וכמה תדירות אתה מתכנן להשתמש בה. גורמים אלו יעזרו לכם להחליט איזה סוג של בריכה לקנות והאם כדאי או לא כדאי לבזבז עליה את הכסף.

חשוב לבחור את בריכת השחייה הנכונה לפני ההתקנה. ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון כמו גודל הבית, תקציב, שטח ומיקום הבריכה.

גודל הבית יקבע אם יש צורך בבריכה בצורת מלבנית או סגלגלה. בית גדול עם גינה גדולה ידרוש יותר מקום לבריכה מלבנית. בית קטן עם שטח מוגבל יכול להכיל בריכה בצורת אליפסה.

תקציב גם משחק תפקיד מרכזי בהחלטה איזה סוג של בריכת שחייה לרכוש. למי שנמצא בתקציב מצומצם, כדאי לשקול התקנת בריכות שחייה מעל פני הקרקע או מתנפחות מכיוון שהן זולות יותר מסוגים אחרים של בריכות אך עדיין מציעות איכות ועמידות טובה.

גם למרחב ולמיקום יש תפקיד מכריע בבחירת סוג בריכות השחייה להתקין בבית. אם יש לך מקום מוגבל, עדיף להתקין בריכות שחייה מעל הקרקע או מתנפחות מכיוון שהן תופסות פחות מקום מאשר סוגים אחרים של בריכות שחייה.

 

החומרים מהם עשויים בריכות שחייה הם:

– פיברגלס.

– פלסטיק.

– פלדה.

– לוחות או דקים מעץ עם ציפוי עמיד למים בצד העליון ומשטח חלק בצד התחתון.

– למינציה מפלסטיק (שכבת פלסטיק דקה המוצמדת למסגרת עץ או מתכת).

בריכות שחייה יכולות להיות עשויות מחומרים שונים. החומרים הנפוצים ביותר הם בטון וויניל. בריכות בטון עמידות יותר ומחזיקות מעמד זמן רב יותר מבריכות ויניל, אך הן גם כבדות יותר לתחזוקה והתקנה. בריכות ויניל קלות יותר, קלות יותר להתקנה וזולות יותר לתחזוקה. כמו כן, ניתן למצוא בריכות שחיה מפיברגלס המעניקות עמידות של בריכת בטון במשקל של בריכת ויניל.

בריכות שחייה עשויות ממגוון חומרים. חלקם עמידים יותר מאחרים. הם מציעים יתרונות וחסרונות שונים. חשוב לדעת את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות לפני שבוחרים באיזו מהם להשתמש עבור פרויקט הבריכה שלכם.

ניתן לסווג את החומרים המרכיבים בריכת שחייה לשתי קטגוריות: מוצק ונוזל. החומרים המוצקים משמשים בדרך כלל כבסיס לבריכה, בעוד שהנוזלים מספקים את המים בהם ישחו השחיינים.