החשיבות בבחירה נכונה של עורך דין פלילי

ההליך הפלילי הינו משמעותי ועשוי להשפיע על חירותו ושמו של החשוד. עורך הדין שתבחרו שייצג אתכם במהלך החקירה ולאורך ההליך המשפטי כולו, הינו בעל השפעה רבה על הסיכויים שלכם להיחלץ ממצב הביש בתוצאה משפטית הטובה ביותר ואף להגיע לסגירת התיק ולזיכוי מלא וזאת במידה ויוגש נגדכם כתב אישום.

במידה וקיבלתם הזמנה לחקירה, הרי שהצעד הראשון שיש לנקוט בו הוא לפנות לקבלת ייעוץ וייצוג מקצועי של עורך דין פלילי מנוסה ומומחה. חקירות פליליות רבות נפתחות בכל יום במדינת ישראל, כאשר חלקן מתנהלות נגד ארגוני פשיעה ועבריינים מקצועיים וחלקן נפתחות נגד אזרחים מו השורה שזוהי הפעם הראשונה שהם נקלעים למצב שכזה.

כאשר אנו עוסקים באזרחים נורמטיביים שמקבלים את ההזמנה לחקירה בצורה מפתיעה וללא ידיעה מוקדמת והכנה מראש, הרי שהחשיבות בקבלת סיוע משפטי הינה בעלת משמעות כפולה, שכן מי שאינו מנוסה בהליך פלילי, עלול למצוא עצמו עושה טעויות כבר בשלבים הראשונים של המעצר והחקירה ולמסור מידע מפליל שיכול לפגוע ביכולת לנהל את ההליך הפלילי בצורה מיטבית בהמשך לכן מומלץ לפנות לעורך דין פלילי מומלץ כפי שפורסם באתר Ynet "בחירת עורך דין פלילי בשנת 2021".

ניהול ההליך הפלילי בצורה מקצועית ומיטבית

הליך פלילי מתחיל בחקירת משטרה וזאת לאחר שהוגשה תלונה כלפי אדם מסוים בחשד לביצוע עבירה פלילית. לאחר תום הליך החקירה, תתקבל החלטה על ידי קצין החקירה הראשי והתיק יועבר לעיון התובע או שיוחלט שהוא ייגנז.

כאשר התיק הפלילי מועבר לעיון של התובע, הוא זה שיחליט האם להגיש כתב אישום לבית המשפט או לסגור את התיק. בכל מקרה בו נפתח הליך פלילי נגדכם, הרי שחשוב לקבל ייעוץ וליווי משפטי, גם במידה ואתם בטוחים כי אתם חפים מפשע וכמובן במידה וההליך הפלילי מוביל להגשת כתב אישום. עורך דין פלילי הינו גורם משמעותי ואף מכריע בכל הנוגע לסיכויי הצלחת ניהול ההליך הפלילי בצורה טובה וזאת משום שיש משמעות קריטית לעובדה כי הוא בעל ידע ובקיאות ברזי הדין ומצויד בכלים משפטיים יעילים שיוכלו לחלץ אתכם ממצב הביש אליו נקלעתם.

החשיבות בקבלת ייעוץ, ייצוג וליווי משפטי מקצועי מידי עורך דין פלילי

הליווי המשפטי כולל מתן הסבר אודות הזכויות המגיעות לכם במעמד של חשודים או נחקרים ומבטיח שמירה על האינטרסים החיוניים לכם לאורך ההליך הפלילי כולו. עורך הדין יודע כיצד להתנהל מול גורמי החקירה והאכיפה ויידע לזהות התנהגות פסולה מצד גורמי החקירה העלולה להוביל למסירת הודאה בביצוע העבירה בשל הפעלת לחצים ונקיטה בשיטות חקירה לא לגיטימיות.

פנייה לעורך דין שאינו מנוסה ובקיא ברזי הדין הפלילי, עלולה לגרום לנחקר, לחשוד או לנאשם  נזקים חמורים ובלתי הפיכים. עורך הדין ילווה אתכם בשלבי החקירה וכן יוכל לשחרר אתכם ממעצר או לכל הפחות ידאג כי הזכויות הבסיסיות שלכם יישמרו וכי תזכו לתנאים הוגנים וסבירים כפי שמתחייב מהחוק. לבתי המשפט, במדינת ישראל, יש סמכויות ענישה רחבות במיוחד  הכוללות שימוש ברכיבי מאסר על תנאי, מאסר בפועל הטלת קנסות כבדים ועוד. הניתוח המשפטי והמקצועי על ידי עורך דין מנוסה יאפשר לזהות כשלים בעובדות, בראיות ובאופן ניהול החקירה ויכלול שימוש בכלים משפטיים אפקטיביים המבוססים על ניסיון וידע מקיפים במטרה להגיע לזיכוי מלא ולסגירת התיק.