הכל על השכרת מצננים

מצנן הינו מכשיר חשמלי שנועד לצנן את האוויר. לכאורה, מדובר על מעין מזגן אוויר. למעשה, מדובר במכשיר שפועל על בסיס טכנולוגיה מעט שונה ולכן הוא יכול להתאים גם במצבים שבהם מזגן יהיה פחות יעיל. כל מה שרציתם לדעת על השכרת מצננים – מדריך. 

הפתרון לעריכת אירועי חוץ 

השכרה של מצננים החלה להיות נפוצה בד בבד עם העלייה הדרמטית במספר האירועים שנערכים תחת כיפת השמים או בתוך אוהל אירועים. כלומר – השכרת מצננים לאירועים נהוגה בראש ובראשונה באירוע חוץ. 

איזה גודל של שטח יכול לצנן המצנן 

חברות המתמחות בהשכרת ציוד לאירועים ערוכות לספק כל מיני סוגים של מצננים. בעוד שיכולתו של מצנן אחד לצנן אירוע גדול מוגבלת, הרי השילוב בין מספר רצוי של מצננים יכול להשיג תוצאה מעולה אפילו לאירועים המוניים. בהתאם לרמת החום והלחות באוויר ולפי מספר המשתתפים באירוע ניתן להזמין את מספר מכשירי צינון האוויר שיסופקו. 

מה יותר זול – מזגן או מצנן 

הן מזגן והן מצנן משמשים לצורך הורדת הטמפרטורה בסביבתם. יחד עם זאת, מצנן נחשב להרבה יותר חסכוני לעומת מזגן. יותר מ-50 אחוזי חיסכון בחשמל מושגים בהפעלה של מכשיר חשמלי זה. מלבד זאת, הרבה יותר פשוט להתקין מצנן ולהפעיל אותו. אין צורך ביחידת מדחס ובצנרת לסילוק האוויר החם שמסולק. 

מצנן, הכי יעיל ופשוט לתפעול 

היעילות המירבית של המצנן מושגת בתנאי סביבה יחסית יבשים. האופן שבו מכשיר זה מקרר את סביבתו נעשה על ידי פיזור טיפות זעירות או רסס של מים. ההתאדות של הטיפות הזעירות הללו מקררת את האוויר ואת כל המוזמנים לאירוע. 

על מנת להפעיל את המכשיר הזה כל מה שצריך זה פשוט לחבר לחשמל. ניתן להשתמש בגנרטור, אם צריך (אפשר להשכיר אותו בנפרד או ביחד עם המצנן). אחר שקיים מקור מתח, פשוט מוודאים שהמצנן מכיל מים ולוחצים על הפעל. מאותו רגע מתחילים להרגיש את הקרירות הנעימה. 

מה כדאי לבדוק לפני השכרה של מצננים 

מצנן פחות מקובל כיום בתור אמצעי קירור ביתי. לכן, רק מעט אנשים ירכשו אותו בכדי לקרר אירוע חד פעמי. לפני ההשכרה, כדאי לוודא כמה דברים:

  1. מהו ההספק של המצנן. 
  2. ככל שההספק גבוה יותר, כך שטח הקירור גדול יותר. 
  3. מחיר השכרה ליחידה – כמה עולה כל מצנן והאם יש הנחה להשכרה של הרבה יחידות (לאירוע גדול במיוחד). 
  4. אספקה – האם הספק מביא את המצנן אליכם או שצריך לאסוף אותו.