הרכבים החדשים שעולים על הכביש בישראל

מדי שנה עולים על כבישי ישראל קרוב ל-400 אלף כלי רכב חדשים. מדובר על רכבים מדגמים שונים, אשר מצטרפים למצבת הרכבים הקיימים, אשר נמצאים כבר בשימוש. לעומת זאת, רק חלק מזערי מכלי הרכב שנמצאים בשימוש יורדים מהכביש לצמיתות, בין אם זה בגין תאונות, תקלות שלא ניתן לתקן או בגלל שמדובר ברכבים ישנים שאינם מתאימים עוד לצרכים יומיומיים או אחרים.

כאמור, אנחנו יכולים למצוא דוגמאות רבות ומגוונות של כלי רכב שונים אשר עולים על כבישי ישראל מדי שבוע או חודש. לצד רכבים "רגילים" כאלה המתבססים על דלק, בין אם מדובר על כלי רכב משפחתיים, רכבים למנהלים, כלי רכב המיועדים לצעירים או רכבי עבודה מסוגים שונים, הרי שאנחנו יכולים למצוא גם סוגי רכבים אחרים, אשר נחשבים מתקדמים ופופולאריים מאוד.

כך למשל, בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת במספר כלי הרכב החשמליים שעולים על הכביש. מדובר על רכבים אשר פועלים באמצעות מנוע חשמלי הכולל סוללה נטענת אשר יש לחבר אותה לעמדת טעינה על מנת שיהיה ניתן להשתמש בה. בשנים האחרונות כלי רכב מסוג זה הפכו להיות פופולאריים בישראל ובמדינות רבות אחרות בעולם, והטענה הרווחת היא שזה הכיוון אליו אנחנו צועדים.

כדאי לזכור שרכב חשמלי נדרש לגרירה יעודית או להטעין את המצבר במידה והרכב נתקע.

לצד רכבים חשמליים ורכבים הפועלים באמצעות דלק, אנחנו יכולים למצוא גם רכבים היברידים אשר משלבים בתוכם מנוע חשמלי ומנוע בעירה, זאת במטרה להביא לניצול טוב יותר של יתרונות הרכב ולהפחתת שימוש במזהמים.

באופן טבעי, העלייה במספר כלי רכב והשינוי באופי שלהם, משפיע גם על התחום של ביטוח רכב. אנחנו יכולים לראות את זה באופי הפוליסות המוצעות ללקוחות, במחירים שלהן, וכן בהיבטים נוספים שיכולים לבוא לידי ביטוי הן בצד של חברת הביטוח והן בהשפעה על הלקוח.

 

איך אנחנו בוחרים ביטוח רכב בצורה נכונה?

כל אחד מאיתנו צריך לבחור ביטוח רכב שיתאים לצרכים שלו, על פי סוג הרכב שעומד לרשותו ועל פי הצרכים והתנאים הכלכליים שלו. חברות הביטוח מציעות, כאמור, פוליסות מתאימות באופן ספציפי עבור בעלי רכב, על פי מאפיינים שונים, בין אם מדובר במאפיינים אישיים ובין אם מדובר על מאפיינים הקשורים לאופי וסוג הרכב.

כאשר אדם רוכש רכב חשמלי חדש, הוא צריך לבחון שהפוליסה אכן מתאימה לצרכים שלו, בעוד שאם הוא רוכש רכב רגיל, אז עליו לוודא שהפוליסה נותנת לו את מה שצריך בשביל לספק לו את הכיסויים הרלוונטיים. בצורה כזו אפשר ליהנות מפוליסה אופטימאלית.

 

איך רוכשים פוליסה בצורה חכמה

בשביל לרכוש פוליסת ביטוח רכב בצורה חכמה, יש לפנות לאתר Wobi, שם אפשר לקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, להשוות ביניהן ולהחליט איזו פוליסה הכי מתאימה. דרך ההצעות השונות, אפשר יהיה גם ללמוד מה כל חברה מציעה, מה יכול להתאים לנו ובאיזו עלות.

 

 

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

Outsourcing Financial Management
פיננסים

ניהול כספים במיקור חוץ: הדרכה מקיפה לניהול תזרים מזומנים

ניהול כספים במיקור חוץ הוא תהליך שבו ארגון מעביר את ניהול הכספים שלו לחברה חיצונית. המטרה העיקרית של התהליך הזה היא לשפר את יעילות ניהול הכספים ולהקל על העומס של הניהול הפנימי. זה יכול להיות תהליך מורכב, אך היתרונות שהוא מביא עם זאת מראים את התשואה של ההשקעה.

כסף
בלוג

על עלויות מפתיעות בחיים: מניתוחים לחוקרים פרטיים

ניתוחים יכולים להוות נטל כלכלי משמעותי שאנשים רבים אינם צופים. בין אם מדובר בהליך חירום או בניתוח מתוכנן, העלויות יכולות להצטבר במהירות. מדמי בית חולים ועד טיפול לאחר ניתוח, ההוצאות יכולות להיות עצומות. חיוני לתקצב את העלויות הבלתי צפויות הללו ולשקול אפשרויות כמו ביטוח בריאות כדי לסייע בכיסוי חלק מההוצאות.

תמ
נדל"ן

כמה זמן לוקח להשלים פרויקט תמא 38/1?

 תמ"א 38/1 הפכה בשנים האחרונות למילה נרדפת להתחדשות עירונית בישראל. תוכנית זו נועדה לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, תוך מתן תמריצים כלכליים לדיירים וליזמים.