חושבים על בניית בריכת במרפסת הגג?

אחד החלומות המפנקים ביותר של כל אחד ואחת מאיתנו הוא האפשרות ליהנות משכשוך ואירוח של חברים בבריכה במרפסת הגג שלנו, אולם נשאלת השאלה, האם זה בכלל אפשרי? מה העלויות? ו-למה חשוב לשים לב כשמחליטים ללכת על זה ולהגשים חלום.

ראשית חשוב לבדוק מה הן הציפיות שלנו מן הבריכה שתקום? האם היא תשמש להנאה בלבד, או שנרצה שתהיה גם פרקטית ונוחה לשחיית בוקר מפנקת וספורטיבית? האם המרפסת או הגג שלנו יכולים בכלל לעמוד בעומס הדרוש מאלפי ליטרים של מים בשטח מצומצם יחסית? שאלות אלה ואחרות הן הצעד הראשון שאתם צריכים לעשות בדרך שלכם לבניית בריכה על הגג או בניית בריכה במרפסת.

לאחר מכן מומלץ ליצור קשר עם מהנדס קונסטרוקטור בניית בריכות פרטיות, שיוכל לספק לכם ייעוץ בדבר החוזק המבני של הגג או המרפסת בה תרצו להתקין את הבריכה, לבצע מבחן העמסה ולערוך חישובים הנדסיים. לעיתים החלום שלכם ייאלץ לעבור שינויים קלים ולעיתים המהנדס אף ימליץ לכם על ביצוע חיזוקים מבניים.

כדי להבין מדוע כה חשוב לערוך את הבדיקות האלה, נוכל לדמיין בריכה טיפוסית, בגודל של 3 על 5 מטרים, בשטח של 15 מ"ר. בריכה כזאת תכיל לכל הפחות 12 אלף ליטר מים, שהם שווי ערך לכ-12 טונות! בפירוש לא משקל שאפשר לזלזל בו מבחינה בטיחותית.

לאחר שהמהנדס יערוך את בדיקותיו, תצטרכו לענות לעצמכם על מספר שאלות הקשורות להעדפותיכם האישיות כמו התקציב שעומד לרשותכם, סוג הבריכה הרצויה (עילית או שקועה), עיצוב כללי של הבריכה ומאפיינים נוספים הקשורים לבניית הבריכה. כך לדוגמה בריכה העשויה מפיברגלאס היא אופציה המעניקה הרכבה מהירה מאוד, אולם היא דורשת תחזוקה מתמדת ומשאבי זמן וגם העיצוב שלה עשוי להיות מוגבל במידה. אפשרויות נוספות היא בריכה העשויה מנירוסטה, המעניקה עמידות טובה מפני פגעי הסביבה ולא דורשת אחזקה מורכבת.

כמובן לא נוכל שלא לציין את הבריכות העשויות בטון, שנחשבות למרצדס של הבריכות. בריכה העשויה מבטון תאפשר לכם להגשים כל רצון וכל חשק בעיצוב הבריכה, כולל שיש דקורטיבי, תאורה ייחודית ועיצוב אישי עוצר נשימה. בכל מקרה, בבניית בריכות במרפסת גג המומחים ממליצים על בניית תחתית כפולה, שתשמש כמחסום חירום במידה ומאותרת דליפה בבריכה, וכך לא ידלפו מים לרצפה ולגג הנמצא בקומה מתחתיה.

לאחר שתשלימו את ההליך ותזכו לקבל את הבריכה בה בחרתם, חשוב לזכור כי תחזוקת בריכות במרפסת גג אינה שונה מתחזוקה של כל בריכה אחרת. הבריכה החדשה שלכם תזדקק למערכת סינון ופילטרציה שימנעו מהבריכה שלכם להפוך לשלולית מלאת לכלוך וצמחייה. בשנים האחרונות ולאור ירידת מחירים משמעותית, בעלי בריכות רבים רוכשים רובוט מנקה בריכות, המחובר לחשמל ומסוגל להעניק לכם ראש שקט בכל הנוגע לניקוי הבריכה ותחזקותה.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

בחירת מיטת קומותיים מושלמת לחדר השינה של הילדים שלך

מיטות קומותיים הן כבר מזמן בחירה פופולרית עבור חדרי שינה לילדים. הם לא רק חוסכים מקום אלא גם מוסיפים אלמנט שובב לחדר. בין אם יש לכם שני ילדים או יותר החולקים חדר או פשוט רוצים ליצור מרחב שינה נוסף עבור הלינה, מיטות קומותיים מספקות פתרון פרקטי ומסוגנן.

Uncategorized

מה תג המחיר לבניית בריכת שחייה ביתית?

האם אי פעם חלמת על נווה מדבר פרטי משלך בצורת בריכת שחייה נוצצת ממש בחצר הבית שלך? בריכת שחייה ביתית יכולה להוות תוספת יוקרתית לנכס שלכם, ולספק לכם מפלט מרענן מהקיץ הישראלי הלוהט. אבל, לפני שאתם עושים את הצעד, חיוני להבין את העלויות הכרוכות בבניית בריכה.

בלוג

מה עדיף – גריל גז או גריל פחמים?

כשזה מגיע לבישול בחוץ, צלייה היא בחירה פופולרית עבור חובבים רבים. עם זאת, הוויכוח בין גרילי גז לגרילי פחמים כבר זמן רב נושא למחלוקת. לשתי

Uncategorized

תביעת נזיקין לאחר פגיעה בעבודה

במקומות עבודה רבים ישנן משימות הטומנות בחובן סיכון מסוים לעובדים. במקרים כאלה, על המעסיק לדאוג לכך שהבטיחות של העובדים במקום העבודה ובמשימות העבודה השונות, נשמרת