חיסכון – למה חשוב לחסוך כסף ומה הדרכים הנכונות לעשות את זה?

ביום יום, אנחנו נאלצים להוציא לא מעט כסף על דברים שונים. בין אם מדובר בהוצאות קבועות, מזדמנות או דחופות, הוצאות על מחייה או הוצאות על מותרות ודברים אחרים שחיוניים עבורנו. הוצאות אלו, באופן טבעי מתבססות על ההכנסות שלנו ומקטינות את סכום הכסף שיש לנו בחשבון.

מאחר ואין לנו אפשרות לדעת האם יהיו לנו הכנסות בעתיד ובאיזה סכום, אזי שאנחנו צריכים למצוא דרכים כיצד לדאוג בזמן הווה, לעתיד שלנו. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות תוכניות חיסכון שונות.

הרעיון של חיסכון הוא מאוד פשוט. אנחנו מפקידים סכום כסף מסוים מההכנסה שלנו בתוכנית שפועלת על פי תנאים מסוימים, וכך אנחנו למעשה "מוציאים" אותו מהמחזור שלנו. כלומר, אנחנו לא יכולים להשתמש בכסף, אלא אם נפתח את התוכנית. ישנן תוכניות שניתן לפתוח פעם בשנה, ישנן תוכניות שניתן לפתוח אותן אחת לכמה שנים, ישנן תוכניות שמוגדרות בזמן מסוים, למשל, אנחנו יכולים לקבוע שהן ייפתחו רק בעוד מספר שנים כשנגיע לגיל מסוים (כך הורים רבים נוהגים לעשות כשהם פותחים תוכניות חסכון לילדים שלהם). מעבר לכך, הרי שהכסף גם צובר ריבית מה שמגדיל את הסכום המצטבר.

מעבר לחשיבות של יצירת חיסכון למען ביטחון כלכלי בעתיד, הרי שיש חשיבות לדרך בה עושים זאת. כלומר, איזו תוכנית פותחים, מה התנאים שלה, איך מפקידים בה כסף וכמובן כמה נפקיד. צריך להתייחס לנקודות אלו בשביל שיהיה אפשר לייצר חיסכון אופטימאלי שישיג את המטרות שלו.

 

איך אפשר לחסוך בצורה נכונה?

ישנן דרכים שונות כיצד לייצר חסכון באמצעותו אפשר לחסוך כסף לטווח זמן קצר, בינוני או ארוך.

ראשית, אנחנו יכולים לחסוך על ידי הוראת קבע חודשית, על ידי הפקדה של סכום ניתן לשינוי על פי הצרכים שלנו וכן אנחנו יכולים למצוא כרטיסי אשראי דרכם אנחנו יכולים להורות על הפקדה חודשית או חד פעמית של כסף לחסכון.

שנית, צריך לבדוק מה העמלות שאנחנו משלמים על פתיחת התוכנית, השימוש והניהול שלה. ככל שהסכומים יהיו נמוכים יותר, כך זה ישתלם לנו יותר.

שלישית, יש לבחון איזו ריבית אנחנו מקבלים על החיסכון, בשביל לדעת מה היכולות שלנו להגדיל את הסכום המצטבר.

ארבע, רצוי לבדוק מה הן נקודות הפתיחה של התוכניות, וכמה זמן אנחנו יכולים לחסוך את הכסף (במידה ויש מגבלה).

 

למה חשוב לחסוך?

הסיבה העיקרית שבגללה משתלם לנו לחסוך כסך היא, בשביל להיות מוכנים לימים גשומים, קרי, ימים בהם אנחנו נמצא את עצמנו זקוקים לכסף זמין. זה יכול להיות לצורך מחייה וזה יכול להיות לצורך רכישת נכס, רכב או כל דבר אחר.

חסכון הוא כלי כלכלי משתלם מאוד שיכול לשפר את היכולות הכלכליות ולאפשר לנו לשמור על איכות החיים שלנו.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

Outsourcing Financial Management
פיננסים

ניהול כספים במיקור חוץ: הדרכה מקיפה לניהול תזרים מזומנים

ניהול כספים במיקור חוץ הוא תהליך שבו ארגון מעביר את ניהול הכספים שלו לחברה חיצונית. המטרה העיקרית של התהליך הזה היא לשפר את יעילות ניהול הכספים ולהקל על העומס של הניהול הפנימי. זה יכול להיות תהליך מורכב, אך היתרונות שהוא מביא עם זאת מראים את התשואה של ההשקעה.

כסף
בלוג

על עלויות מפתיעות בחיים: מניתוחים לחוקרים פרטיים

ניתוחים יכולים להוות נטל כלכלי משמעותי שאנשים רבים אינם צופים. בין אם מדובר בהליך חירום או בניתוח מתוכנן, העלויות יכולות להצטבר במהירות. מדמי בית חולים ועד טיפול לאחר ניתוח, ההוצאות יכולות להיות עצומות. חיוני לתקצב את העלויות הבלתי צפויות הללו ולשקול אפשרויות כמו ביטוח בריאות כדי לסייע בכיסוי חלק מההוצאות.

תמ
נדל"ן

כמה זמן לוקח להשלים פרויקט תמא 38/1?

 תמ"א 38/1 הפכה בשנים האחרונות למילה נרדפת להתחדשות עירונית בישראל. תוכנית זו נועדה לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, תוך מתן תמריצים כלכליים לדיירים וליזמים.