יתרונות עבודה עם רואה חשבון

כמעט כל בעל עסק מבין כיום את החשיבות של עבודה עם רואה חשבון. בעוד ששכירים אשר עובדים במקומות עבודה מסודרים לרוב לא זקוקים לשירותיו של רואה חשבון, הרי שהוא  מהווה פונקציה כלכלית חשובה מאוד לכל אדם שמנהל עסק ולא משנה אם מדובר על עוסק פטור או מורשה או אם העסק מרוויח או מפסיק. כל פעילות עסקית שמגלגלת כספים ומבצע טרנזקציות עסקיות, מחויבת בניהול מס, כאשר רואה חשבון הוא איש המקצוע שיכול לנהל את המס בצורה תקינה ונכונה עבור כל עסק.

 

מדוע חשוב גם לעוסקים פטורים לעבוד עם רואה חשבון?

ראשית כל, רואה חשבון יכול לסייע לכל אדם שמעוניין לפתוח עסק בתהליך פתיחת עוסק פטור, דבר שללא ספק יכול להקל בתהליך פתיחת העסק ולזרז את ההליך. מלבד זאת גם כאשר מדובר על עוסק פטור, כל בעל עסק מעוניין לנהל את העסק שלו על פי החוק. על אף שהדרישות של רשויות המס מעוסק פטור הן פחות משמעותיות מהדרישות שלהם לעוסק מורשה, עדיין יש צורך להגיש דוח שנתי רלוונטי וכן לאסוף את כל החומר הרלוונטי עבור הגשת הדוח השנתי הרלוונטי או הצהרת הון שנדרשת גם מעוסקים פטורים מדי פעם בפעם. רואה חשבון הוא איש המקצוע שיכול לסייע לכל בעל עסק להתנהל באופן חוקי מול רשויות המס וכך למנוע ממנו להסתבך בשל אי דיווח רלוונטי לרשויות, דיווח חלקי או דיווח לא מספיק מקיף.

 

מה היתרונות של עבודה עם רואה חשבון?

מעבר לעובדה שרואה חשבון מגיש עבור העסק את כל הדוחות הרלוונטיים לרשויות המס בצורה מסודרת ומדויקת, חשוב לזכור כי המטרה של כל בעל עסק היא לנהל את העסק שלו בצורה מסודרת. חוקי המס מאלצים את בעל העסק לבצע רישום מסודר של כל פעילות וטרנזקציה שמתבצעת בתוך העסק וזאת בכדי שרשות המס תוכל לעיין בחומר המתועד בבוא העת ולבחון את עמידת בעל העסק בדרישות של החוק. רישום מסודר תורם גם לבעל העסק עצמו אשר מודע בכל זמן להיקף הפעילות העסקית ומסייע לו לשמור על התנהלות כלכלית מסודרת ומאורגנת ולכן, הבחירה ברואה חשבון שאחראי על סידור כל החומר הנדרש עבור הגשת הדוחות לרשות המס, היא יתרון גדול לכל בעל עסק.

ניתן לומר כי כל בעל עסק שרוצה לנהל את העסק שלו בראש שקט מבלי לחשוש שהוא יסתבך באופן כלשהו עם רשויות המס, חייב לבחור רואה חשבון מקצועי, מנוסה ומומלץ לעבוד איתו.

 

כמה עולים שירותיו של רואה חשבון?

המחיר שידרוש רואה חשבון על שירותיו ישתנה בהתאם להיקף וסוג השירותים שהוא מעניק. שירותיו של רואה חשבון לעוסק פטור יהיו זולים יותר משירותיו עבור חברה בע"מ או עוסק מורשה. כמו כן, הותק, הניסיון והמוניטין של רואה החשבון לא פעם ישפיעו  על המחיר שהוא דורש. ככל שמדובר על רואה חשבון מקצועי ומנוסה יותר יתכן מאוד שהוא יגבה מחיר יקר יותר על שירותיו מרואה חשבון שרק מתחיל את דרכו בתחום.

 

כיצד עובדים נכון עם רואה חשבון?

בכדי לעבוד בצורה נכונה עם רואה חשבון יש צורך בשקיפות. עליכם להגיש לרואה החשבון את כל המסמכים הנדרשים, בכל פרק זמן שהוא דורש זאת. יש להיפגש עם רואה החשבון בכל זמן שיש צורך בפגישה שכזאת ואין להעלים מסמכים רלוונטיים מכל סיבה שהיא הנדרשים לרואה החשבון עבור ביצוע תפקידו.

 

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

קידום אתרים בהרצליה

אופטימיזציה למנועי חיפוש או קידום אתרים הוא הנוהג להשפיע על הנראות המקוונת של אתר אינטרנט או דף אינטרנט בתוצאות ללא תשלום של מנוע חיפוש באינטרנט

בלוג

מוצאים לכם חותמת בדיוק בשבילכם

מציאת ציוד משרדי זה בהחלט יכולה להיות משימה מאוד מעיקה. אתם בעלי עסקים או שותפים במשרד ומוכרחים להשיג ציוד מתכלה בכל פעם מחדש, לעשות הזמנות