למה לבחור במשכנתא הפוכה

התודעה של רכישה בית בישראל הינה עצומה ובעלת משקל רב. שלא כמו במדינות אחרות בעולם, בהן לא עושים עניין גדול במיוחד ברכישה של דירה ויותר מעוניינים לשכור לתקופות ארוכות, בישראל האנשים אוהבים להרגיש שיש להם נכס ברשותם תחת ידם. דבר זה מתעצם יותר בקרב אנשים מבוגרים ובני הגיל השלישי. כל מי שלוקח משכנתא יודע עד כמה אחריות יש לו להחזיר את התשלומים במלואם כל חודש בזמן. משכנתא הפוכה מאפשרת לבני הגיל השלישי, בני שישים ומעלה, לקבל הלוואת משכנתא בתנאים מעולים עם כללים מיוחדים המאפיינים רק אותם.

אם אתם בני הגיל השלישי ויש לכם דירה בבעלותכם, ייתכן ותרצו לשמוע עוד על איך לקבל משכנתא הפוכה ולשפר את איכות החיים שלכם. לכם אנו מציעים לפנות אל פרץ פיננסים ולקבל את הייעוץ וההצעות הטובות ביותר!

 

משכנתא הפוכה – מה זה, ואיך זה עובד?

משכנתא הפוכה היא בסופו של דבר הלוואה, המאפשרת לכם ללוות כנגד ההון העצמי של הבית שלכם ללא צורך בתשלום מס. שלא כמו בתשלום עבור משכנתא רגילה אותה לוקחים מרבית האוכלוסייה, במסגרתה משלמים תשלומים חודשיים על מנת שבסופה של התקופה תחזירו את ההלוואה במלואה, בהלוואת משכנתא הפוכה אתם הם אלו המקבלים תשלומים מהמלווה.

מצד אחד אינכם צריכים לשלם עבור תשלומי המשכנתא החודשיים, מצד שני אתם עדיין תהיו חייבים בתשלומי ארנונה וביטוחים וכמובן להמשיך ולתחזק את הבית שלכם.

 

כמה עניינים חשובים שחיוני שתדעו על משכנתאות הפוכות

חשוב לציין שמשכנתא הפוכה היא לא כסף חינם. המושג "הפוך" מתייחס רק ליתרת ההלוואה שלכם. כל עוד שאתם נשארים הבעלים של הבית שלכם ומקבלים את התשלומים, הריבית חודשית מתווספת ליתרת ההלוואה ובכך מגדילה את החוב שלכם לאורך כל טווח חיי ההלוואה, אלא אם כן תחליטו להמיר את הדרך הזו ולבצע תשלומים.

רבים מבני הגיל השלישי שוקלים לשפר את איכות חייהם ולקבל משכנתאות בתנאים מעולים. משכנתא הפוכה היא דרך מעולה אך יש לצידה תנאים וכללים שחייבים לעמוד בהם. זה יכול לקרוץ להמון אנשים שלא ממש מבינים בתחום הפיננסים, ולכן חשוב לעשות את התהליכים דרך אנשי מקצוע אמינים וטובים. דרך פרץ פיננסים תוכלו לקבל הדרכה, ליווי וייעוץ צמוד בכל הנוגע ללקיחת משכנתאות הפוכות ולהפוך לבעלים המאושרים של הדירה החדשה שלכם.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

Outsourcing Financial Management
פיננסים

ניהול כספים במיקור חוץ: הדרכה מקיפה לניהול תזרים מזומנים

ניהול כספים במיקור חוץ הוא תהליך שבו ארגון מעביר את ניהול הכספים שלו לחברה חיצונית. המטרה העיקרית של התהליך הזה היא לשפר את יעילות ניהול הכספים ולהקל על העומס של הניהול הפנימי. זה יכול להיות תהליך מורכב, אך היתרונות שהוא מביא עם זאת מראים את התשואה של ההשקעה.

כסף
בלוג

על עלויות מפתיעות בחיים: מניתוחים לחוקרים פרטיים

ניתוחים יכולים להוות נטל כלכלי משמעותי שאנשים רבים אינם צופים. בין אם מדובר בהליך חירום או בניתוח מתוכנן, העלויות יכולות להצטבר במהירות. מדמי בית חולים ועד טיפול לאחר ניתוח, ההוצאות יכולות להיות עצומות. חיוני לתקצב את העלויות הבלתי צפויות הללו ולשקול אפשרויות כמו ביטוח בריאות כדי לסייע בכיסוי חלק מההוצאות.

תמ
נדל"ן

כמה זמן לוקח להשלים פרויקט תמא 38/1?

 תמ"א 38/1 הפכה בשנים האחרונות למילה נרדפת להתחדשות עירונית בישראל. תוכנית זו נועדה לחזק מבנים ישנים מפני רעידות אדמה, תוך מתן תמריצים כלכליים לדיירים וליזמים.