מנהלים עסק בדירת מגורים? כדאי שיהיה לכם ביטוח מתאים

בשנים האחרונות, בטח ובטח מאז עידן הקורונה, יותר ויותר ישראלים החליטו לפתוח עסק שיוכלו לנהל אותו מהבית. אלא מה שהם לוקחים בחשבון, שגם עסק בייתי כרוך בלא מעט סיכונים ולכן חשוב לבטח גם אותו.

 

הקמתם עסק מהבית? ודאו שאתם מכוסים

בשנתיים האחרונות גדל משמעותי מספר העסקים שפועלים מהבית, נוכח התפשטות הקורונה בארץ. הפנטזיה של לעבוד מהבית בשעות נוחות, בגמישות מרבית בניהול לוח הזמנים וחיסכון משמעותי על זמן נסיעה בכבישים, הפכה להיות כורח המציאות.

אלא שחשוב לדעת שניהול עסק מהבית כרוך בסיכונים שרוב בעלי העסקים, ובעיקר החדשים שבהם, אינם מודעים אליהם. לכן, אם גם אתם פתחתם לאחרונה עסק מהבית שאו שכבר אתם מנהלים אותו שנים מהבית וטרם רכשתם ביטוח, זה הזמן. אם תמנעו מכך, אתם עלולים למצוא את עצמכם בסיטואציה לא נעימה שבה הביטוח של הדירה לא מכסה את הנזק שנגרם לעסק או בעקבות פעילותכם שגרמה נזק לדירה, וההוצאות הן עצומות.

 

למה צריך ביטוח עסק כשיש ביטוח דירה?

ביטוח לעסק ביתי הוא נושא מורכב למדי, לאור העובדה שהדירה שבה אתם מתגוררים לרוב מכוסה במסגרת ביטוח מבנה. עם זאת, חשוב לדעת שאם יש לכם חלקי דירה המשמשים אתכם אך ורק לטובת העסק, כגון קליניקה של קוסמטיקאית או פסיכולוג, אינם כלולים במסגרת הפוליסה התקנית של ביטוח דירה. לעומת זאת חלקים בדירתכם שהם משולבים, כגון פינת עבודה בסלון או בחדר השינה, כן מכוסים במסגרת ביטוח מבנה דירה.

לעתים קרובות מחזיק גם תכולה שיכולה להיות ציוד או סחורה. כאן העניינים מתחילים להסתבך, כי בדרך כלל בפוליסת תכולה של דירה כתוב במפורש שתכולה של עסק אינה מבוטחת. מעבר לזה, קיומו של עסק בייתי, עלול להעמיד בספק את הכיסוי לתכולת הדירה כולה, כך שאם פרצו לביתכם וגנבו לכם חפצים וציוד, ייתכן והוא לא יכוסה, ולא משנה אם הוא שייך לעסק או לצרכים פרטיים.

 

אז מה בעצם אתם צריכים שיהיה לכם?

כדאי מאוד לרכוש הרחבה לגניבה ולפריצת העסק שמתנהל מהבית, במיוחד אם הוא מחזיק ציוד יקר ערך, מקבל ציוד מלקוחות (למשל במקרה של טכנאי מחשבים), מחזיק בחפצים ובפרטי ערך וכדומה.

אם אתם מקבלים לקוחות או מנהלים פגישות עסקיות במסגרת פעילותכם העסקית, שימו לב גם שקיים חשש שמא יחליקו ויפצעו בביתכם או שיגרם נזק לרכושם בזמן ביקורם. לכן חשוב גם לברר על ביטוח צד ג' לעסק הביתי שלכם.

האם אתם מעסיקים אנשים נוספים בעסק הביתי שלכם? אם עניתם כן, כדאי מאוד שיהיה לכם גם ביטוח חבות מעבידים, שמכסה תביעות בגין פגיעה גופנית שנגרמת לעובדים במהלך עבודתם ופיצויים. שימו לב שביטוח זה אינו מכסה נזקים לרכושם, וגם לא מקרי מוות חלילה. אם במקרה נפטר אחד העובדים בדירתכם, אתם חשופים לתביעה משפטית בסכומים בלתי נתפסים ולכן חשוב לוודא שאתם מכוסים גם במקרים כאלה.

ביטוח חשוב נוסף שכדאי שיהיה לכם הוא ביטוח אחריות מקצועית, שנועד לספק הגנה מפני תביעות רשלנות. הביטוח מתאים לכל מי שמנהל קליניקה, מרפאה, חדר טיפולים או חדר כושר וכן ליועצים ולבעלי מקצועות חופשיים.

לסיום נזכיר שחשוב שגם יהיה לכם ביטוח אובדן הכנסות ורווחים שיעניק לכם פיצוי במקרה שבו העסק הפסיק לעבוד לחלוטין מסיבה כלשהי. פוליסה בסיסית לעסק כוללת גם ביטוח כנגד נזקים לרכוש, תכולה ומלאי.

 

ביטוח לעסק בייתי בהתאמה אישית

לכל בעל עסק יש את המאפיינים הייחודיים של העסק שלו ואת הסיכונים שאליהם הוא עלול להיחשף ולכן חשוב לערוך ביטוח בהתאמה אישית. כבר למעלה מ- 20 שנה המומחים של המרכז לביטוח עסקים מבטחים עסקים מכל הסוגים, משרדים, חנויות, קליניקות ומרפאות, ומייצגים אותם מול חברות הביטוח הנחשבות בארץ. צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים נוספים ותיהנו משירות אדיב ומקצועי.