נגמרת השנה ונגמר הביטוח? מה עושים לפני שמחדשים

בסוף כל שנה, עלינו לבצע שורה פרוצדורות ופעולות פיננסיות, כלכליות, לקראת השנה הבאה. אנחנו צריכים לחדש מנויים שמסתיימים, אם אנחנו בעלי עסק אז עלינו להגיש דוחות שונים ועוד שורה ארוכה של דברים שיש לבצע בסוף השנה, לקראת השנה החדשה.

אחד הדברים שעלינו לבצע הוא חידוש פוליסות ביטוח. יש מקרים מסוימים בהם הביטוח מתחיל באמצע השנה ולכן גם החידוש יתבצע במהלך השנה, אך במקרים רבים, רכשנו את הפוליסה בתחילת שנה ולכן עלינו גם לחדש אותה בסוף שנה, על מנת שנוכל להיכנס אל השנה הקרובה עם פוליסה החדשה.

לפני שאנחנו ממהרים לחדש פוליסת ביטוח מסוג כזה או אחר, עלינו לבחון נקודות שונות וכן להשתמש באמצעים שעומדים לרשותנו בשביל לקבל החלטה נכונה ומושכלת ולרכוש פוליסה שתתאים לצרכים שלנו. הן מבחינת עלויות והן מבחינות אחרות.

 

מה צריך לדעת על חידוש פוליסה

לפני שניכנס לשאלה מה עושים ומה בודקים, יש 2-3 נקודות שחשוב לדעת על חידוש פוליסת ביטוח:

ראשית, באופן טבעי, חברת הביטוח תעדכן אותנו לגבי החידוש. יש מקרים בהם הביטוח ממשיך אלא אם אנחנו מבקשים לבטל אותו (בריאות, חיים). לעומת זאת במקרים של ביטוח רכב, דירה, עסק, הרי שיש צורך לחדש אותם מדי שנה.

שנית, החידוש מתבצע על בסיס נתונים של שנים קודמות מבחינת תביעות וכן אם חל שינוי בהיבט כזה או אחר מצידנו.

שלישית, אנחנו לא מחויבים לחדש את הפוליסה אצל אותה חברה. יש לנו אפשרות לרכוש פוליסה גם מחברות אחרות. ישנן פוליסות ביטוח שיוצרות המשכיות עם הפוליסה הקודמת.

 

מה עושים לפני חידוש פוליסה

הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לאפיין את הצרכים שלנו. עלינו לבדוק האם התנאים השתנו וכתוצאה מכך עלינו לשנות את הפוליסה. זה יכול לקרות, למשל, אם רכשנו רכב חדש, מספר הנהגים ברכב השתנה, רכשנו פריטים מסוימים ואנחנו רוצים להכניס אותם לפוליסה של ביטוח תכולה ועוד.

הדבר השני שעלינו לעשות זה סקר שוק מקיף של פוליסות ועלויות, זאת בשביל לדעת מה השתנה בשוק ומה מומלץ עבורנו לקנות. לשם כך אנחנו יכולים להיכנס לאתר Wobi סוכנות ביטוח דיגיטלית וליהנות ממנגנון ייחודי של השוואת מחירים עבור פוליסות ביטוח ואפשרות לקבל הצעות מחיר משתלמות. כאן נוכל ללמוד על פוליסות ביטוח, מסלולים ומה יכול להתאים לנו.

הדבר השלישי שנעשה הוא לבדוק כל סעיף וסעיף בשביל שהפוליסה אכן תוכל לשרת אותנו כפי שאנחנו צריכים ולבדוק על תוספות בתשלום שיכולות לייקר מעט את הפרמיה אבל לחסוך כסף רב בשעת הצורך.

 

 

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

בחירת מיטת קומותיים מושלמת לחדר השינה של הילדים שלך

מיטות קומותיים הן כבר מזמן בחירה פופולרית עבור חדרי שינה לילדים. הם לא רק חוסכים מקום אלא גם מוסיפים אלמנט שובב לחדר. בין אם יש לכם שני ילדים או יותר החולקים חדר או פשוט רוצים ליצור מרחב שינה נוסף עבור הלינה, מיטות קומותיים מספקות פתרון פרקטי ומסוגנן.

Uncategorized

מה תג המחיר לבניית בריכת שחייה ביתית?

האם אי פעם חלמת על נווה מדבר פרטי משלך בצורת בריכת שחייה נוצצת ממש בחצר הבית שלך? בריכת שחייה ביתית יכולה להוות תוספת יוקרתית לנכס שלכם, ולספק לכם מפלט מרענן מהקיץ הישראלי הלוהט. אבל, לפני שאתם עושים את הצעד, חיוני להבין את העלויות הכרוכות בבניית בריכה.

בלוג

מה עדיף – גריל גז או גריל פחמים?

כשזה מגיע לבישול בחוץ, צלייה היא בחירה פופולרית עבור חובבים רבים. עם זאת, הוויכוח בין גרילי גז לגרילי פחמים כבר זמן רב נושא למחלוקת. לשתי

Uncategorized

תביעת נזיקין לאחר פגיעה בעבודה

במקומות עבודה רבים ישנן משימות הטומנות בחובן סיכון מסוים לעובדים. במקרים כאלה, על המעסיק לדאוג לכך שהבטיחות של העובדים במקום העבודה ובמשימות העבודה השונות, נשמרת