נגמרת השנה ונגמר הביטוח? מה עושים לפני שמחדשים

בסוף כל שנה, עלינו לבצע שורה פרוצדורות ופעולות פיננסיות, כלכליות, לקראת השנה הבאה. אנחנו צריכים לחדש מנויים שמסתיימים, אם אנחנו בעלי עסק אז עלינו להגיש דוחות שונים ועוד שורה ארוכה של דברים שיש לבצע בסוף השנה, לקראת השנה החדשה.

אחד הדברים שעלינו לבצע הוא חידוש פוליסות ביטוח. יש מקרים מסוימים בהם הביטוח מתחיל באמצע השנה ולכן גם החידוש יתבצע במהלך השנה, אך במקרים רבים, רכשנו את הפוליסה בתחילת שנה ולכן עלינו גם לחדש אותה בסוף שנה, על מנת שנוכל להיכנס אל השנה הקרובה עם פוליסה החדשה.

לפני שאנחנו ממהרים לחדש פוליסת ביטוח מסוג כזה או אחר, עלינו לבחון נקודות שונות וכן להשתמש באמצעים שעומדים לרשותנו בשביל לקבל החלטה נכונה ומושכלת ולרכוש פוליסה שתתאים לצרכים שלנו. הן מבחינת עלויות והן מבחינות אחרות.

 

מה צריך לדעת על חידוש פוליסה

לפני שניכנס לשאלה מה עושים ומה בודקים, יש 2-3 נקודות שחשוב לדעת על חידוש פוליסת ביטוח:

ראשית, באופן טבעי, חברת הביטוח תעדכן אותנו לגבי החידוש. יש מקרים בהם הביטוח ממשיך אלא אם אנחנו מבקשים לבטל אותו (בריאות, חיים). לעומת זאת במקרים של ביטוח רכב, דירה, עסק, הרי שיש צורך לחדש אותם מדי שנה.

שנית, החידוש מתבצע על בסיס נתונים של שנים קודמות מבחינת תביעות וכן אם חל שינוי בהיבט כזה או אחר מצידנו.

שלישית, אנחנו לא מחויבים לחדש את הפוליסה אצל אותה חברה. יש לנו אפשרות לרכוש פוליסה גם מחברות אחרות. ישנן פוליסות ביטוח שיוצרות המשכיות עם הפוליסה הקודמת.

 

מה עושים לפני חידוש פוליסה

הדבר הראשון שעלינו לעשות זה לאפיין את הצרכים שלנו. עלינו לבדוק האם התנאים השתנו וכתוצאה מכך עלינו לשנות את הפוליסה. זה יכול לקרות, למשל, אם רכשנו רכב חדש, מספר הנהגים ברכב השתנה, רכשנו פריטים מסוימים ואנחנו רוצים להכניס אותם לפוליסה של ביטוח תכולה ועוד.

הדבר השני שעלינו לעשות זה סקר שוק מקיף של פוליסות ועלויות, זאת בשביל לדעת מה השתנה בשוק ומה מומלץ עבורנו לקנות. לשם כך אנחנו יכולים להיכנס לאתר Wobi סוכנות ביטוח דיגיטלית וליהנות ממנגנון ייחודי של השוואת מחירים עבור פוליסות ביטוח ואפשרות לקבל הצעות מחיר משתלמות. כאן נוכל ללמוד על פוליסות ביטוח, מסלולים ומה יכול להתאים לנו.

הדבר השלישי שנעשה הוא לבדוק כל סעיף וסעיף בשביל שהפוליסה אכן תוכל לשרת אותנו כפי שאנחנו צריכים ולבדוק על תוספות בתשלום שיכולות לייקר מעט את הפרמיה אבל לחסוך כסף רב בשעת הצורך.

 

 

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

איך לבנות אתר בוורדפרס?

וורדפרס היא מערכת ה-CMS הפופולרית ביותר בעולם והיא נמצאת בשימוש על ידי למעלה מ-60 מיליון אתרים. וורדפרס היא מערכת חינמית וקוד פתוח לניהול תוכן שניתן

בלוג

טחורים ופיסורה

טחורים הם גורם שכיח לדימום רקטלי. דימום מהחלחולת יכול להיגרם מהרבה דברים, אבל חשוב לדעת שטחורים הם הסיבה השכיחה ביותר לתסמין זה. טחור הוא וריד

בלוג

אימון תעסוקתי

ההכשרה המקצועית היא חלק חשוב במערכת החינוך. הוא מספק דרך לצעירים ללמוד מיומנויות וידע שיהיו שימושיים בקריירה העתידית שלהם. ההכשרה המקצועית ספגה ביקורת על כך