עבור מה משמש טופס 101

אחד מהטפסים שכולנו מכירים היטב הוא טופס 101 אותו אנו צריכים למלא בכל פעם שאנחנו מתחילים עבודה חדשה וגם בכל שנה מחדש. מאז שפרצו לעולם טפסים מקוונים מעסיקים רבים בוחרים באפשרות של טופס 101 מקוון ומסיבות רבות, אך בעיקר בשל יתרונותיו הרבים על פני טופס פיזי. מהם היתרונות של טופס 101 מקוון ומה כדאי לדעת על הטופס? כדאי להמשיך לקרוא. 

מהו טופס 101?

בכל פעם שמתחילים עבודה חדשה מעסיק יבקש למלא טופס 101 שנחשב כמובן גם לכרטיס העובד. זה בעצם אישור עבודה המזכה בכל התנאים המגיעים על פי חוק ועל פי הפרטים שהוזמנו בטופס מראש. מטעם מי יהיו אותן הזכויות? מטעם הביטוח הלאומי או מס הכנסה שמסתכלים על הנתונים שהוזנו במסגרת טפסים מקוונים ועל פיהם הם קובעים האם ישולם מס וכמה וכנ"ל לגבי הביטוח הלאומי. 

מי אחראי שהטופס ימולא? המעסיק כמובן, ואם בעבר לאף אחד לא הייתה ברירה הרי שכיום כשיש טפסים מקוונים רבים בוחרים באפשרות זו, ועוד מעט נסביר גם על היתרונות שגורמים לרבים לבחור באופציה. 

אילו יתרונות יש לטופס המקוון? 

מילוי טופס 101 מקוון הפך לנחלת הכלל פשוט כי הטכנולוגיה מאלצת את כולם להתקדם ולחשוב יעיל יותר. יש יתרונות רבים למילוי טופס 101 מקוון כאשר הראשון והבולט ביניהם הוא מתן האפשרות לחתום על הטופס מכל מקום ובכל זמן. אם בעבר עובדים היו צריכים להגיע להנהלת החשבונות של החברה, למצוא נציגה ולשבת מולה למילוי הטופס, כיום טופס 101 מקוון מאפשר להם לעשות זאת בכל זמן שנוח להם ומסייע במניעת דחיינות במילוי שלו. 

עוד יתרון בולט של טופס 101 מקוון היא העובדה שאין צורך לשמור ניירת רבה וקל מאוד למצוא את הטפסים במידת הצורך. לא עוד נבירה במאות מסמכים וקלסרים אלא לחיצה פשוטה על כפתור החיפוש והטופס נמצא ממש מול העיניים. 

לעולם ירוק יותר

מלבד היעילות טפסים מקוונים מאפשרים גם שמירה על הסביבה. בעולם בו כולם עובדים לדיגיטל כדי להפסיק לכרות עצים ולהסב פחות נזק לסביבה, יש משמעות נוספת בבחירה הירוקה של הטפסים המקוונים. בחירה במילוי טופס 101 מקוון מאפשרת לחסוך נייר רב, כמו גם חיסכון במקום פיזי במקומות בהם הניירת הזו הייתה מאוחסנת בעבר. 

מה בעצם ממלאים בטופס? 

כאשר ממלאים טופס 101 יש לוודא כי כל הפרטים הממולאים בטופס הנם מדויקים. בכל שנה שחולפת כאשר ממלאים טופס 101 מקוון יש לשים לב לפרטים והאם קיימים בהם שינויים. לדוגמה, אם אחד הילדים עבר את גיל 18 או אם נולד ילד או שהשתנה הסטטוס הזוגי. מדוע זה כל כך חשוב? כי כל סטטוס שכזה יכול להשפיע על נקודות הזיכוי ולהוביל לחיסכון משמעותי של כסף. 

לסיכום, כאשר בוחרים באופציה של טופס 101 מקוון בוחרים באופציה הירוקה, החסכונית והיעילה ביותר להתנהלות מול העובדים. קל למצוא טופס 101 כאשר הוא מקוון, בנוסף טפסים מקוונים מאפשרים לעובדים למלא בקלות את הפרטים שלהם מכל זמן ומכל מקום. כיום ניתן למצוא חברות שמספקות שירות של בניית טופס 101 מקוון שיסייע לעסק לטווח הקצר והארוך בהתנהלותם.