עיצוב מטבח בפרויקט תמ"א

פרויקט תמ"א הוא תהליך שאותו עוברים מבנים רבים בארץ, במטרה לקדם את איכות החיים בישראל. ניתן לראות כיצד שכונות שלמות או מבנים בודדים לשימור עוברים מתיחות פנים, גדלים בקומותיהם ונהרסים ומוקמים מחדש. פרויקטים אלו הם פרויקטים אשר משביחים נכסים ותיקים בעיקר בעיצוב חוץ (קירות, כניסה וחלונות) ובחיזוק יסודות והגדלת הנכסים (בהוספת חדרי ממ"ד לדוגמה). על תמ"א חתומים כל בעלי הדירות בבניין אל מול הקבלן המשפץ, שלרוב נהנה הזכות לבנות לעצמו קומה נוספת או יותר בבניין.

הזדמנויות בפרויקט תמ"א

בנייה של פרויקט תמ"א היא תקופה מצוינת לבצע שינויים בחיים, ורבים מגלים כי נפתחת בפניהם ההזדמנות לשנות את המרחב הביתי, מבלי שהם בכלל ידעו שהם חפצים בכך. משום שמדובר בתהליך ארוך (מספר חודשים, ולעיתים אף יותר משנה) של אי נוחות, רעש ולכלוך, בעלי דירות מנצלים את ההזדמנות כדי לשפץ גם את פנים הנכס שלהם וכך להשביח אותו להשכרה מצד אחד, או להשביח אותו למחייתם מנגד. בעלי הנכסים מנצלים את העבודה המתקיימת ואת השותפות החדשה שלהם עם קבלן הפרויקט (שמעתה חולק איתם נכס באותו הבניין), וסוגרים עסקאות מצוינות של הריסת קירות, שיפוץ תשתיות, ריצוף מחדש ואף בנייה של מטבחים חדשים.

עיצוב מטבחים לפרויקט תמ"א הוא תהליך מיוחד שכולל בתוכו המון חשיבה מחוץ לקופסה. הוא בעצם סוג של משב רוח מרענן בתוך נכס קיים, ויכול להשפיע רבות (וכן להיות מושפע) מעיצוב הבית החדש כולו. לכן, מומלץ עוד מן השלבים הראשוניים, בטרם החלה התמ"א, לקחת את שירותיו של מעצב מטבחים מומחה שעובד יחד עם הקבןל ועם מעצב הפנים של הדירה, כך שהעיצוב כולו נעשה באופן הרמוני. לאחר מכן, נותר רק לחכות לשלבי הסיום של התמ"א כדי לייצר את המטבח ולהתקין אותו. תכנון מטבח מוקדם מסייע לא רק בעיצוב הסגנוני, אלא גם בתכנון מרחבי חדש וביצוע שינויים מהותיים כגון חשמל או אינסטלציה, או אף תיקונן של תקלות ישנות בתכנון המטבח המקורי. למען האמת, ניתן להסתכל על אותו נכס עם שני מטבחים שונים ולהיווכח כי הוא נראה כמו שתי דירות שונות לחלוטין. למטבח יש תפקיד מרכזי בזרימה האנרגטית של עיצוב הבית והוא יכול להתוות קווים שקטים ועדינים, או דווקא צעקניים ומאתגרים.

שגית טורם עיצוב מטבחים מקבלן

שגית טורם הינה מעצבת מומחית העוסקת בעיצוב מטבחים חדשים לבתים פרטיים וכן לפרויקטים מקבלן. כבר למעלה מעשור שטורם מעצבת מטבחים בפרויקטים בכל רחבי הארץ לנכסים מכל הסוגים- החל מדירות יוקרה עירוניות ועד לפרויקטים בישובים קהילתיים פסטורליים. מתוך אמונה שלמה שמטבח הוא אחד ממרכזי הליבה של הבית, שגית עיצבה עשרות מטבחים כשבכולם הובילה אותה מילת מפתח- סבלנות. כשמדובר בתכנון או עיצוב מטבחים לפרויקט תמא, במהלכם אנשים נתקלים לראשונה בתקופה אשר מזעזעת להם את עמודי התווך הביתיים, שגית מובילה את אנשיה יד ביד בתהליך המרתק הזה של יצירת מטבח- החל מתכנונו ועיצובו ועד לקבלת הצעות מחיר ומשא ומתן.

המטבחים של שגית טורם שונים ומגוונים בסגנונם ובבנייתם, והמאפיין היחיד המאחד אותם הוא העובדה שכל אחד מהם מייצג באופן אינדיווידואלי עמוק את האדם שמשתמש בהם מדי יום. עוד משלבי התכנון הראשונים, עבודת העיצוב נעשית בשיתוף לקוח בעבודת צוות, במטרה שיוכל להשתמש בידע והניסיון הרב של שגית להגשמת החלום שלו בצורה נכונה. בין מטבחיה הרבים ניתן למצוא סגנונות מודרניים או כפריים, או כאלה שחוצים בהרפתקנות את גבולות הז'אנר העיצובי. כל מטבח ומטבח נבנה באדיקות עד לפרטיו הקטנים ביותר.