ביטוח רכב – חוקרים, משווים וחוסכים!

 

כשאנחנו הולכים לסופרמרקט לקנות מוצרי מזון או לקניון לקנות בגדים ונעליים, אנו מקפידים להשוות מחירים בין מוצרים שונים, לעיתים אנחנו ניגשים ספציפית לסופר או חנות מסוימת, אחרי שבדקנו מחירים באינטרנט, בשביל לוודא שאכן זה המקום שמציע את המחירים הנמוכים ביותר ושם הכי משתלם לנו לבצע את הקנייה.

אם כך, אז אחת כמה וכמה אנחנו צריכים להתנהל בצורה דומה בעת חיפוש ורכישת פוליסת ביטוח רכב. אנחנו צריכים ללמוד את הנושא, לחקור אילו פוליסות קיימות בשוק, להשוות ביניהן ואז לרכוש את הפוליסה המשתלמת ביותר. בצורה כזו, נוכל לחסוך עלויות וליהנות מהתנאים הטובים ביותר.

פוליסת ביטוח רכב היא מוצר שונה מרוב המוצרים שאנחנו רוצים או נדרשים לקנות. לא רק בגלל שהעלויות גבוהות יותר אלא בגלל המשמעות של המוצר. כשאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח רכב אנחנו בעצם קונים שקט וביטחון, אנחנו משלמים לחברת הביטוח בשביל להבטיח, שביום מן הימים, אם נזקק, היא תספק לנו כיסויים שימנעו מאיתנו את הצורך לשלם מכיסנו על נזקים, חבלות, תאונות ודברים אחרים.

לפני שנסביר למה חשוב לחקור וללמוד ואיך אפשר להשוות ולחסוך, צריך לזכור שפוליסת ביטוח רכב יש לחדש כל שנה. הרבה פעמים זה מפתה וחוסך זמן, להמשיך עם אותה פוליסה, עם אותה חברה או להבדיל לפנות לסוכן ביטוח שיחפש בשבילנו את הפוליסה המשתלמת. אך אם נעשה זאת בעצמנו, נוכל לחסוך וליהנות ממוצר הרבה יותר אטרקטיבי עבורנו.

למה חשוב לחקור ולבדוק פוליסות ביטוח רכב?

פוליסות ביטוח כוללות הרבה מאוד סעיפים ופרטים שיכולים להשפיע עלינו במשך תקופת הפוליסה. כיסויים שאנחנו יכולים להיעזר בהם במקרה הצורך, לדוגמא כיסוי למראות הצד, במידה ורכשנו את הכיסוי נוכל לקבל פיצוי מחברת הביטוח מבלי להחשיב את הפיצוי כתביעה בכפוף לתנאי הפוליסה כמובן. אנחנו צריכים לבחון את כל התנאים והכיסויים, בשביל לוודא שהם מתאימים לצרכים שלנו, על פי סוג הרכב ועל פי מאפיינים אחרים. אנחנו צריכים לוודא שהסכומים שהחברה מכסה אותנו בהם וההשתתפות העצמית, משתלמים ומתאימים לצרכים שלנו.

מעבר לכך, כשאנחנו חוקרים ובודקים פוליסות ביטוח רכב, יש לנו אפשרות ללמוד את הנושא היטב ולהבין מה חשוב יותר ומה פחות, על מה אנחנו צריכים להקפיד, מה חשוב שיהיה בכל פוליסה ואיך הדברים אמורים להיות מנוסחים בחוזה מול חברת הביטוח. נוכל גם ללמוד על מה אפשר להתמקח, במטרה להוריד את מחיר הפוליסה.

בסופו של דבר, ככל שנכנסים יותר לעומק, צוברים ידע שיכול לעזור גם בתהליך הרכישה וגם בשלבים מתקדמים יותר, אם רוצים להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח. הידע עוזר ליהנות מתנאים טובים יותר המתאימים לצרכים שלנו ולוודא שהם מתבצעים.

איך אפשר לחסוך בעלויות?

בשביל לחסוך בעלויות הפוליסה, מה שעלינו לעשות זה להשוות בין פוליסות ולבחור את הפוליסה המשתלמת ביותר.

לשם כך, מומלץ לפנות לאתר Wobi, בו ניתן לקבל הצעות מחיר מחברות שונות בזמן אמת שמותאמות לפרטי הרכב והנהגים, להשוות ביניהן, ולבחור את ההצעה האטרקטיבית ביותר. כך חוסכים ברכישת ביטוח רכב.

ביטוח רכב