מנכ'ל Commerzbank מתחיל ליישם את התוכניות לקצץ 10,000 משרות ולסגור סניפים

פרנקפורט (רויטרס) – מנכ'ל קומרזבנק סיים ביום רביעי את הכנת התוכניות לקצץ 10,000 משרות ולסגור מאות סניפים. רה-ארגון קיצוני זה מגיע חודש לאחר שהוא תפס את המושכות בבנק מספר 2 בגרמניה.

הבנק הודיע ​​גם כי יציג הפסד נקי של כמעט 2.9 מיליארד יורו (3.5 מיליארד דולר) לשנת 2020, לעומת רווח של 585 מיליון יורו שנה קודם לכן.

צוות ההנהלה של הבנק מקווה שההתחדשות תפיח רוח חדשה אצל הבנק המלווה (הממשלתי בחלקו), שנאבק להגדיל את הרווחים על רקע חילופי מנהלים וזיג-זג אסטרטגי. הבנק מעולם לא התאושש לחלוטין לאחר חילוץ מדינה במהלך המשבר הפיננסי האחרון לפני יותר מעשור.

המנכ"ל שפרסם את מתווה התוכנית בשבוע שעבר, שוחח על הפרטים עם ועד הפיקוח וההנהלה בימים האחרונים. לטענתו הקיצוצים הם "תרופה מרה" הכרחית; זאת, בעוד שנציג עובדים בולט אחד אמר שהם "פשוט משוגעים".

דעתו של המנכ'ל התקבלה בסופו של דבר. בעלי מניות גדולים כמו ממשלת גרמניה וחברת ההשקעות הפרטית האמריקאית סרברוס ראו צורך בצעדים דרסטיים, וגם הרגולטורים תומכים במאמץ.

התוכנית פירושה שעד 2024 הבנק יקצץ כמעט רבע מהעובדים במשרה מלאה – וכמעט אחד מכל שלוש משרות בגרמניה. מספר הסניפים ירד מ – 790 ל – 450.

הבנק עבר תקופה סוערת בשנתיים האחרונות, כולל שיחות חוזרות ונשנות על התמזגות  אפשרית עם יריבו דויטשה בנק ומכירה של חברת בת פולנית גדולה.

אלו זמנים קשים לעובדים בתעשיית הבנקאות בגרמניה. דויטשה בנק מפטר גם הוא עובדים, וגם עובדי מוקדים טלפוניים פתחו בשביתה.

הרה-ארגון נמשך כבר זמן רב, והדיונים אודות קיצוצי המשרות הגדולים התרחשו בתחילת השנה שעברה. אך השיחות הוקפאו אז עקב התפטרותו הפתאומית של מנכ"ל הבנק דאז, ומנכ"ל ועדת הפיקוח.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

בחירת מיטת קומותיים מושלמת לחדר השינה של הילדים שלך

מיטות קומותיים הן כבר מזמן בחירה פופולרית עבור חדרי שינה לילדים. הם לא רק חוסכים מקום אלא גם מוסיפים אלמנט שובב לחדר. בין אם יש לכם שני ילדים או יותר החולקים חדר או פשוט רוצים ליצור מרחב שינה נוסף עבור הלינה, מיטות קומותיים מספקות פתרון פרקטי ומסוגנן.

Uncategorized

מה תג המחיר לבניית בריכת שחייה ביתית?

האם אי פעם חלמת על נווה מדבר פרטי משלך בצורת בריכת שחייה נוצצת ממש בחצר הבית שלך? בריכת שחייה ביתית יכולה להוות תוספת יוקרתית לנכס שלכם, ולספק לכם מפלט מרענן מהקיץ הישראלי הלוהט. אבל, לפני שאתם עושים את הצעד, חיוני להבין את העלויות הכרוכות בבניית בריכה.

בלוג

מה עדיף – גריל גז או גריל פחמים?

כשזה מגיע לבישול בחוץ, צלייה היא בחירה פופולרית עבור חובבים רבים. עם זאת, הוויכוח בין גרילי גז לגרילי פחמים כבר זמן רב נושא למחלוקת. לשתי

Uncategorized

תביעת נזיקין לאחר פגיעה בעבודה

במקומות עבודה רבים ישנן משימות הטומנות בחובן סיכון מסוים לעובדים. במקרים כאלה, על המעסיק לדאוג לכך שהבטיחות של העובדים במקום העבודה ובמשימות העבודה השונות, נשמרת