מנכ'ל Commerzbank מתחיל ליישם את התוכניות לקצץ 10,000 משרות ולסגור סניפים

פרנקפורט (רויטרס) – מנכ'ל קומרזבנק סיים ביום רביעי את הכנת התוכניות לקצץ 10,000 משרות ולסגור מאות סניפים. רה-ארגון קיצוני זה מגיע חודש לאחר שהוא תפס את המושכות בבנק מספר 2 בגרמניה.

הבנק הודיע ​​גם כי יציג הפסד נקי של כמעט 2.9 מיליארד יורו (3.5 מיליארד דולר) לשנת 2020, לעומת רווח של 585 מיליון יורו שנה קודם לכן.

צוות ההנהלה של הבנק מקווה שההתחדשות תפיח רוח חדשה אצל הבנק המלווה (הממשלתי בחלקו), שנאבק להגדיל את הרווחים על רקע חילופי מנהלים וזיג-זג אסטרטגי. הבנק מעולם לא התאושש לחלוטין לאחר חילוץ מדינה במהלך המשבר הפיננסי האחרון לפני יותר מעשור.

המנכ"ל שפרסם את מתווה התוכנית בשבוע שעבר, שוחח על הפרטים עם ועד הפיקוח וההנהלה בימים האחרונים. לטענתו הקיצוצים הם "תרופה מרה" הכרחית; זאת, בעוד שנציג עובדים בולט אחד אמר שהם "פשוט משוגעים".

דעתו של המנכ'ל התקבלה בסופו של דבר. בעלי מניות גדולים כמו ממשלת גרמניה וחברת ההשקעות הפרטית האמריקאית סרברוס ראו צורך בצעדים דרסטיים, וגם הרגולטורים תומכים במאמץ.

התוכנית פירושה שעד 2024 הבנק יקצץ כמעט רבע מהעובדים במשרה מלאה – וכמעט אחד מכל שלוש משרות בגרמניה. מספר הסניפים ירד מ – 790 ל – 450.

הבנק עבר תקופה סוערת בשנתיים האחרונות, כולל שיחות חוזרות ונשנות על התמזגות  אפשרית עם יריבו דויטשה בנק ומכירה של חברת בת פולנית גדולה.

אלו זמנים קשים לעובדים בתעשיית הבנקאות בגרמניה. דויטשה בנק מפטר גם הוא עובדים, וגם עובדי מוקדים טלפוניים פתחו בשביתה.

הרה-ארגון נמשך כבר זמן רב, והדיונים אודות קיצוצי המשרות הגדולים התרחשו בתחילת השנה שעברה. אך השיחות הוקפאו אז עקב התפטרותו הפתאומית של מנכ"ל הבנק דאז, ומנכ"ל ועדת הפיקוח.

עיקרי הדברים בכתבה:

רוצים לקרוא עוד?

בלוג

החשיבות של מיתוג עסקי לבית העסק שלך

מאת צוות מומחי www.expert.co.il מיתוג הינו מכלול של מאפיינים הכולל את הערכים, התועלות, התחושות, הרגשות והמחשבות, שבעל המותג מעוניין ליצור בקרב הלקוחות, והמבדלים בתודעתו את

בלוג

איך תבחרו יועץ עסקי נכון?

  בחירת איש מקצוע הוא החלק הכי פחות אהוב, בלשון המעטה, בכל מקרה בו אנו זקוקים לשירותיו של כזה. הסיבה לכך היא שאין לנו ידע

בלוג

סליקת אשראי מומלצת באינטרנט

  סליקת אשראי מומלצת באינטרנט היא פתרון, שאנו כמעט איננו יכולים כיום בלעדיו. העולם הדיגיטלי ובתוכו תחום הרכישות באמצעות המסחר האלקטרוני צועד בצעדי ענק קדימה